KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13668700
*
nr 1366 8700
Georgij Fetcó
(1923-2001), Sverige
Oljemålning, "Avsågad olivträd". Signerad, daterad 1958. Olja på duk, 45x70 cm
Georgij Fetcó, svensk målare, konstpedagog och keramiker född 1923 i Istanbul, död 2001 i Ekerö.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2020
kl 20:33:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 22:01:38
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Georgij Fetcó
Georgij Fetcó, svensk målare, konstpedagog och keramiker född 1923 i Istanbul, död 2001 i Ekerö.
Läs mer om Georgij Fetcó
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: georgij fetcó olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
*
Georgij Fetcó
Georgij Fetcó, svensk målare, konstpedagog och keramiker född 1923 i Istanbul, död 2001 i Ekerö.
Läs mer om Georgij Fetcó
nr 1366 8700
Georgij Fetcó
(1923-2001), Sverige
Oljemålning, "Avsågad olivträd". Signerad, daterad 1958. Olja på duk, 45x70 cm
Georgij Fetcó, svensk målare, konstpedagog och keramiker född 1923 i Istanbul, död 2001 i Ekerö.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/12 22:01:38 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Georgij Fetcó
Georgij Fetcó, svensk mÃ¥lare, konstpedagog och keramiker född 1923 i Istanbul, död 2001 i Ekerö.Läs mer om Georgij Fetcó
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: georgij fetcó olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19